Super, że zawitał_ś na naszą stronę. Staramy na niej dzielić się naszą pasją do historii uprawianej w sposób naukowy.
Popularyzacją ustaleń badaczy zajmuję się od 2019 r., kiedy dołączyłem do redakcji RON. Dzisiaj mogę Was powitać jako redaktor naczelny naszej inicjatywy i z tej pozycji zaprosić do przeglądania artykułów oraz śledzenia social mediów.
Historię staram się uprawiać także naukowo. Obecnie jako doktorant na University of St Andrews pracuję w projekcie COMLAWEU finansowanym z grantu UKVI ERC. W międzynarodowym zespole zajmującym się komunikowaniem prawa w nowożytnej Europie odpowiadam za Rzeczpospolitą.
Swoją pracę licencjacką o wpływie kalendarza liturgicznego na sezonowość poczęć w nowożytnej Polsce i na Śląsku napisałem pod opieką prof. Michała Kopczyńskiego na Wydziale Historii UW. Badanie zostało opublikowane w czasopiśmie Przeszłość Demograficzna Polski. Napisane pod jego okiem magisterium dotyczyło aktywności seksualnej żołnierzy podczas wielkich wojen epoki nowożytnej. Pracuję także nad edycją krytyczną mów politycznych antytrynitarza Andrzeja Moskorzowskiego (~1595–~1650).
Moją aktywność naukową możesz śledzić na: Academia.edu, Researchgate.net, ORCID, Google Scholar.
Największy wpływ na moje postrzeganie historii Rzeczypospolitej wywarli historycy Janusz Tazbir, Andrzej Wyczański, Maria Bogucka i Mariusz Markiewicz.
Zainteresowania: historia społeczna, demografia historyczna, stosunki międzywyznaniowe, historia kobiet, narracje historyczne, bracia polscy.